Zjazd Stypendystów Fahrenheita

I Zjazd Stypendystów im. G.D.Fahrenheita już w grudniu 2019r.

Z inicjatywy Gdańskiego Stowarzyszenia Stypendystów im. Fahrenheita w tym roku odbędzie się pierwszy Zjazd Stypendystów im. Fahrenheita. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 28-go grudnia 2019 w Patio ASP w Gdańsku.

Wśród zaproszonych gości są m.in. tegoroczni Stypendyści, Absolwenci Stypendium Fahrenheita, a także Członkowie Kapituły Stypendialnej, przedstawiciele Urzędu Miasta, rektorzy gdańskich uczelni oraz Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Stypendium im. Fahrenheita przyznawane jest od 2005 roku najzdolniejszym gdańskim licealistom, którzy rozpoczynają lub kontynuują studia licencjackie lub magisterskie za granicą. Społeczność Stypendystów liczy już ponad sto osób, które ukończyły rozmaite kierunki studiów, od nauk ścisłych do muzyki i sztuki m.in. w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Holandii, Niemczech i Austrii.

Stypendium to 15 lat wspierania młodych gdańszczan, którzy podejmują studia zagraniczne. Ten zjazd to możliwość spotkania w mieście, skąd Stypendyści wyruszyli w swoją drogę. Poznać siebie nawzajem, podzielić się doświadczeniem i spojrzeć na program stypendialny w szerszej perspektywie – te idee przyświecają organizacji I Zjazdu Stypendystów Fahrenheita. Jest to jedyne tego typu Stypendium przyznawane przez gminę w Polsce. Pomysłodawcą Stypendium był Prezydent Paweł Adamowicz.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Miasto Gdańsk.

Organizatorzy wydarzenia zapraszają do kontaktu osoby zainteresowane uczestnictwem w zjeździe pod adresem mailowym: gssf@gmail.com .

Aleksandra Zakidalska i Adam Małagowski

Zjazd Stypendystów Fahrenheita

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *