O nasObecni Stypendyści

Wioletta Borkowska

Absolwentka Topolówki, a obecnie studentka medycyny na University of Edinburgh. Interesuje się chirurgią ogólną i neurochirurgią. Od dzieciństwa związana z malarstwem i rysunkiem, na zajęcia z których uczęszczała do Pałacu Młodzieży w Gdańsku przez 15 lat. Uwielbia zajęcia w prosektorium, stare rockowe piosenki i podróże. W wolnych chwilach pisze do szuflady, uzupełnia zapasy nutelli i poluje na pralki w akademiku (wszystkie są zawsze zajęte!).
wilu.borkowska@gmail.com

Nikola Chorałła

Absolwentka III LO w Gdańsku. Studiuje ‘Social Policy, Crime and Criminal Justice’ na Uniwersytecie w York. Była instruktorka ZHP, drużynowa i szefowa klubu ratowniczego. Posiada czarny pas w Taekwon-do ITF, mistrzyni Polski w walkach i II Vice Europy i pucharu Europy. Obecnie Vice-Prezydent w College’u Halifax na Uniwersytecie York. Kocha jeść! Interesuje się fotografią, ratownictwem, podróżami i sztukami walki. Jej największym marzeniem jest studiowanie prawa na Harvardzie (magisterska)!:)
n.ch.1999@gmail.com

Daniel Egielman

Student gitary klasycznej na Universität Mozarteum w Salzburgu, absolwent OSM I i II st. w Gdańsku (rocznik 2013). Jego pozamuzycznymi pasjami są kolarstwo szosowe, bieganie, fotografia uliczna, gotowanie i kino.
d.egielman@gmail.com

Natalia Egielman

Studentka trzeciego roku Universität Mozarteum w Salzburgu (Austria) na kierunku flet poprzeczny w klasie Profesora Michaela Martina Koflera. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku (rocznik 2016). Poza muzyką kocha wędrówki górskie, czytanie książek i fotografię.
natalia.egielman@gmail.com

Bartosz Ekiert

Absolwent Gdańskiego Liceum Autonomicznego, laureat LXIV Olimpiady Fizycznej, obecnie student czwartego roku Inżynierii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Interesuje się astronomią i prowadzi zajęcia z fizyki w swojej starej szkole w przerwach między semestrami. Jego hobby to kompetytywne granie w Pokemony, ma już na karku kilka sukcesów na międzynarodowych zawodach i jedno zaproszenie na mistrzostwa świata.

Justyna Frankowska

Absolwentka Topolówki, studentka III roku prawa z prawem europejskim na Uniwersytecie Oksfordzkim. W tym roku na wymianie Erasmus na najstarszym uniwersytecie w Holandii: Lejdzie. W wolnym czasie lubi czytać książki, zwłaszcza fantastykę. Od czasu do czasu zajmuje się też pisaniem: jak na razie opublikowała dwa krótkie opowiadania „Doth” oraz „The Monster in My Cellar” w dorocznej antologii kolegium Teddy Hall.
justynafrankowska@onet.pl

Marta Furmaniak

Studentka trzeciego roku na kierunku Fizyki Chemicznej na Uniwersytecie w Glasgow oraz absolwentka Gdańskiego Liceum Autonomicznego. Uwielbia wszystko co związane z fizyką i chemią, i wierzy, że każdy dzień nas czegoś uczy. Poza szalonymi eksperymentami naukowymi, w wolnym czasie zajmuje się robieniem na drutach i katalogowaniem zdjęć szczeniaczków.

Tadeusz Janik

Absolwent XX LO w Gdańsku (2016), student informatyki i matematyki na University of Edinburgh, obecnie na wymianie na University of Hong Kong. Interesuje się nauką, technologią, sportem oraz językami obcymi, w wolnych chwilach gra w snookera.
t.janik@sms.ed.ac.uk

Magdalena Kalinowska

Studentka neuroscience na Uniwersytecie Edynburskim. Miłośniczka tańca. Już od trzeciego roku życia trenowała balet m.in. w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku, Pałacu Młodzieży w Gdańsku i Champaign-Urbana Ballet, USA. Aktualnie jest członkinią baletowej grupy konkursowej „EUMDS Advanced Ballet Team” na swojej uczelni. Poza nauką i tańcem, w wolnym czasie uwielbia podróżować, spędzać czas z przyjaciółmi i jeść drożdżówki (najchętniej okrągłe z serem).
kalinowska.madzia@gmail.com

Szymon Kowara

Absolwent Gdańskiego Liceum Autonomicznego, obecnie student czwartego roku informatyki na Uniwersytecie Oksfordzkim. Uwielbia muzykę, skończył szkołę muzyczną I stopnia i gra na fortepianie. Jest również fanem gier strategicznych, a jego wakacyjne hobby to żeglarstwo.

Daniel Krajnik

Student piątego roku architektury na uniwersytecie UCL w Londynie. Współzałożyciel programu Mentorship w wolnym czasie przyjeżdża do Gdańska na spotkania z uczniami szkół rysunkowych i ogólnokształcących. Marzy o tym, że w przyszłości budynki będą ze sobą rozmawiać.

Jakub Lewandowski

Student nauk o środowisku na Uniwersytetcie Anglii Wschodniej. Pasjonuje się meteorologią i technologią z nią związaną. Naukę łączy z grą na skrzypcach i działalnością harcerską. W wolnych chwilach robi zdjęcia.
j.lewandowski@uea.ac.uk

Adam Małagowski

Student inżynierii lotniczej na Imperial College London. Oprócz samolotów zajmuje się też konstrukcją i projektowaniem rakiet oraz zagadnieniami związanymi ze stacjami kosmicznymi. Jeden rok swojej nauki spędził w Singapurze, gdzie odkrył, że wakacyjna pogoda przez cały rok wcale nie jest taka fajna, jak się wydaje.
adam.malagowski15@imperial.ac.uk

Magdalena Mastykarz

Anna Paszkowicz

Absolwentka Gdańskiego Liceum Autonomicznego. Obecnie studentka kierunku Globalne Finanse na Fordham University w Nowym Jorku. Miłośniczka wszelkich sportów, w szczególności siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. W wolnym czasie uwielbia podróżować, zachwycać się sztuką i czytać książki.
anna.paszkowicz@gmail.com

Anna Petruczynik

Karol Roman

Karol jest absolwentem „gdyńskiej trójki” a od tego roku studiuje inżynierię lotniczą i kosmiczną na uniwersytecie technicznym w Delft. Pasjonuje go nauka języków obcych (jest pochłonięty nauką języka niderlandzkiego) oraz sport, w ramach którego postanowił zamienić żeglarstwo na wioślarstwo w barwach uniwersytetu. W swoim blogu będzie chciał opowiedzieć czytelnikom zalety oraz wady studiowania i mieszkania w holenderskiej prowincji.
karol.roman5@gmail.com

Maksymilian Słupski

Student trzeciego roku fizyki na University College London. Poza fizyką pasjonuje go windsurfing, czytanie książek i oglądanie filmów. Kiedy tylko może próbuje nowych smaków i rozwija się kulinarnie.
mmslupski@gmail.com

Julia Stankiewicz

Studiuje inżynierię lotniczą na University of Manchester. Najbardziej interesuje ją nauka o rakietach kosmicznych i pasażerskich samolotach ponaddźwiękowych. Jej pasje to windsurfing, gra na pianinie i czytanie książek. W wolnym czasie uczy się języków obcych i chodzi na zajęcia z baletu (poziom 0.0 jakby ktoś się pytał 😉 ).
julia.stankiewicz@student.manchester.ac.uk

Malwina Strugała

Studentka czwartego roku matematyki aktuarialnej na Heriot-Watt University w Edynburgu, absolwentka II LO w Gdańsku (rocznik 2015). W wolnym czasie (którego nie ma zbyt wiele) lubi pływać i czytać książki.
mss5@hw.ac.u

Bartłomiej Sutt

Małgorzata Wendt

Absolwentka V LO w Gdańsku, studiuje film-making na Aberystwyth University w Walii. Pomijając oczywistą pasję do filmów w wolnych chwilach lubi długie spacery, czytać książki i poznawać nowych ludzi.
maw99@aber.ac.uk

Zuzanna Wężyk

Absolwentka Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu na kierunku gitara klasyczna. Studentka kompozycji filmowej na Kingston University w Londynie. Aktualnie pracuje nad tworzeniem jak największej ilości piosenek i kompozycji, by pokazać je światu. Jej punktem realizacji artystycznej to również połączenie muzyki i formy wideo jako integralną część. Rozwieje Wasze wątpliwości na temat studiów muzycznych w Austrii, Anglii i łączenia wielu pasji.
zuzia.wezyk@gmail.co

Joanna Wolska

Studentka medycyny na University of Edinburgh. Szczególnie interesuje ją chirurgia rekonstrukcyjna, a w tym roku zaangażowała się w pracę nad utworzeniem nowego stowarzyszenia Edinburgh University Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery Society. Lubi dalekie podróże i fotografię. W wolnym czasie gra w squasha ze znajomymi i chodzi na długie spacery po pięknym Edynburgu.
asia.w96.aw@gmail.com

Dagna Wójciak

Studentka pierwszego roku inżynierii mechanicznej i elektrycznej na Uniwersytecie Edynburskim. Wolny czas spędza biegając lub walcząc z prawami fizyki na ściance wspinaczkowej. Kiedy tylko może podróżuje i chodzi po górach. Nic nie uszczęśliwia jej tak bardzo jak dobre jedzenie i kawa.
dagnawojciak@gmail.com

Marcelina Jagiełka

Absolwentka Gdańskiego Liceum Autonomicznego, obecnie studentka pierwszego roku Matematyki na Uniwersytecie Oksfordzkim. Interesuje się nie tylko matematyką i fizyką, ale i wszelkiego rodzaju literaturą – taką, którą można ładnie zanalizować i taką tylko dla przyjemności. Bardzo lubi grać w gry planszowe i karcianki oraz prowadzić długie rozmowy przy kubku gorącej herbaty.
marcelina.jagielka@wadham.ox.ac.uk


Absolwenci Stypendium Fahrenheita


2005

Magdalena Biskupska – Konservatorium Wien, Austria, skrzypce

Piotr Gawlicki – Imperial College, London, Wielka Brytania, elektrotechnika elektronika

Alexander Gosiewski – University of Sussex, Brighton, Wielka Brytania, prawo i stosunki międzynarodowe

Jan Jóźwik – University of Essex, Colchester, Wielka Brytania, polityka, filozofia, ekonomia

Michał Kucewicz – Cambridge University, Wielka Brytania, nauki przyrodnicze, neuronauka

Gabriela Małczyńska – City University London, Wielka Brytania, zarządzanie ryzykiem finansowym i inwestycjami

Mikołaj Orchowski – University of Warwick. Coventry, Wielka Brytania, biznes międzynarodowy z j. niemieckim

Justyna Petke – University College London, Wielka Brytania, matematyka i informatyka

Hanna Płotka – University of St. Andrews, St. Andrews, Wielka Brytania, matematyka

Jagoda Płotka – University of Liverpool, Wielka Brytania, stomatologia i ortodoncja

Anna Szulc – Lancaster University, Lancaster, Wielka Brytania, biochemia z biomedycyną

Alicja Szymańska – The University of Manchester, Wielka Brytania, handel międzynarodowy, finanse i ekonomia

Natalia Szypiłow – Royal Free and University College Medical School, University College London, Wielka Brytania, medycyna

Marta Wojnowska – University College London, Wielka Brytania, genetyka

Anna Żółkiewicz – University of Oxford, Wielka Brytania, języki nowożytne


2006

Joanna Borek – The University of Edinburgh, Wielka Brytania, fizyka chemiczna

Maciej Gorgol – University of Warwick, Coventry, Wielka Brytania, ekonomia

Katarzyna Grabowska – London School of Economics and Political Science, Wielka Brytania, ekonomia

Michał Hoffman – Imperial College London, Wielka Brytania, informatyka

Marta Jakubanis – Columbia University, Nowy Jork, USA, nauki polityczne – stosunki międzynarodowe

Katarzyna Kadłubowska – Staatliche Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst Stuttgart, Niemcy, studia muzyczne – specjalność perkusja

Ewa Kochanowska – University of London, Wielka Brytania, neuronauka

Aleksandra Kozik – University of Sussex, Brighton, Wielka Brytania, prawo i stosunki międzynarodowe

Rafał Szepietowski – The University of Edinburgh, Wielka Brytania, astronomia

Magdalena Zwierz – Universiteit Maastricht, Maastricht, Holandia, prawo europejskie


2007

Filip Auksztol – University of Oxford, Wielka Brytania, Inżynieria

Piotr Baszuro – City University London, Cass Business School, Wielka Brytania, Zarządzanie Inwestycjami i Ryzykiem Finansowym

Ewelina Gołębiewska – Absolwentka IB w III LO w Gdansku, ukończyła Farmakologie na University of Edinburgh i studia doktoranckie na University of Bristol, po ktorych jako stypendystka Japan Society for Promotion Of Science pracowala jako post-doc na University of Yamanashi. Od niedawna mieszka w Szwajcarii gdzie zajmuje się doradztwem firmom farmaceutycznym. Uwielbia Japonię, jazdę rowerem i jedzenie – w październiku 2018 połączyła te pasje podczas 1000 milowej podróży rowerem z Tokyo do Shizuoki.
ewelina.m.golebiewska@gmail.com

Jakub Kallas – Universite Pierre & Marrie Curie, Paryż, Kierunek Matematyczno-Informatyczny

Maria Kordonowska – Columbia University, Nowy Jork, USA, Psychologia organizacyjna

Jakub Sikorowski – University of Oxford, Wielka Brytania, Fizyka

Mateusz Żelazny – University of Edinburgh, Wielka Brytania, Fizyka


2008

Jan Zaucha – University of Edinburgh, University of Bristol, Technical University of Munich, Fizyka. Obecnie: naukowiec – bioinformatyka, Monachium, Niemcy


2009

Ewa Janisz


2010

Katarzyna Chojnacka – Obecnie: konsultatnka ds komunikacji w Światowym Programie Żywnościowym (ONZ), Rzym, Włochy

Mateusz Jażdżewski

Joanna Klimaszewska – Obecnie skrzypaczka, Londyn, Wielka Brytania

Aleksandra Kozawska – University College London, Design & Italian; Glasgow School of Art, Service Design, Wielka Brytania. Obecnie: service design, Madryt, Hiszpania

Milena Liżewska (Rudzińska)

Karolina Mazan

Joanna Mełgieś

Wiktor Olszowy –  Obecnie: doktorat Cambridge, Wielka Brytania

Tomasz Buliński

Piotr Kraus

Aleksander Szwabowicz

Izabela Kałduńska

Piotr Kummer

Daniel Maruszewski

Katarzyna Poźniak

Anna Sadowska

Barbara Sławińska


2011

Michal Kozłowski

Aleksander Spychała

Zofia Drapella

Michal Węgrzyński

Katarzyna Kaczmarek


2012

Zofia Płończak

Szymon Buchocki

Paula Czarnowska

Aleksander Dobrzyniecki

Kalina Konieczny

Katarzyna Lewandowska

Wojciech Wolkowski


2013

Samuel Kozłowski

Agnieszka Rześniowiecka – University College London, London, Wielka Brytania. Obecnie: design, Londyn

Daniel Krajnik – University College London, Cardiff University, Architektura, Wielka Brytania

Magdalena Bielecka


2014

Ewa Szwabowicz –  Glasgow School of Art Interior Design, Glasgow, Wielka Brytania

Paula Szenejko


2017

Bartlomiej Sutt – Królewska Duńska Akademia Muzyczna ,Kopenhaga, Dania

Patrycja Łapińska – Uniwersytet Pompeu Fabra, Barcelona, Hiszpania

Marcin Młynarczyk – Heriot-Watt Uniwersytet, Edynburg, Wielka Brytania

Katarzyna Szymańska – Imperial College London, Londyn, Wielka Brytania